English | فارسی
menu

گوگل، یاهو و مایکروسافت بر سر تصمیم برای پروتکل نقشه سایت

نقشه های سایت، صفحات موجود برای ایندکس شدن را نشان می دهند

در نوامبر سال 2006، گوگل، یاهو و مایکروسافت بر سر پشتیبانی از پروتکل 0.9 برای نقشه های سایت به توافق رسیدند. اینکه چگونه این استاندارد می تواند به بهبود رتبه وب سایت شما در موتورهای جستجوگر کمک کند موضوع این مقاله می باشد.

سایت مپ ها یا نقشه های سایت چه می باشند و پروتکل نقشه سایت چیست؟

نقشه سایت راهی ساده برای صاحبان وب سایت ها می باشد تا موتورهای جستجوگر را در مورد وجود صفحات وب سایت بر روی یک سایت مطلع کنند تا موتورهای جستجوگر به آسانی صفحات سایت را ایندکس نمایند.

با این تعریف ساده، نقشه سایت فایل XML می باشد که لیست تمام url های یک سایت را بهمراه متا داده های هر url در خود جای داده است:
  • زمان آخرین بروز رسانی
  • چند وقت به چند وقت بروز رسانی صورت می گیرد
  • اهمییت هر صفحه نسبت به صفحات دیگر

این موضوع به موتورهای جستجوگر کمک خواهد کرد تا سایت شما را با ذکاوت بیشتری مورد بررسی قرار دهند.

پروتکل نقشه سایت 0.9 استاندارد جدیدی می باشد که امکان ساخت راحت نقشه سایتی را می دهد که براحتی توسط تمام موتورهای جستجوگر قابل خواندن می باشد.

چطور می توان از این استاندارد جدید بهره برد؟

موتورهای جستجوگر معمولا صفحات را از لینک های درون خود سایت یا خارج از سایت کشف می کنند. نقشه سایت مکملی بر این داده ها می باشد تا موتورهای جستجوگری که از نقشه سایت پشتیبانی می کنند تمام آدرسهای داخل نقشه سایت را برداشته و دید کلی را درخصوص آن آدرسها توسط متا داده ها بدست آورند.

نقشه سایت به شما امکان می دهد تا موتورهای جستجوگر را از صفحات وب سایت تان مطلع نمایید. بسته به ساختار سایت تان، بسیار ساده تر خواهد بود تا موتورهای جستجوگر تمام صفحات وب سایت تان را در صورت استفاده از نقشه سایت یدا کنند.

پروتکل نقشه سایت و رتبه شما در موتورهای جستجوگر

استفاده از نقشه سایت تضمینی برای شامل شدن تمام صفحات وب سایت شما در موتورهای جستجوگر نمی باشد ولی راهنمایی می باشد تا موتورهای جستجوگر به کارشان دقیقتر برسند.

نقشه سایت به موتورهای جستجوگر کمک می کند تا صفحات وب سایت تان را پیدا کنند ولی استفاده از نقشه سایت در رتبه سایت شما در موتورهای جستجوگر تاثیری نخواهد داشت. رتبه های بالا در موتورهای جستجوگر، نتیجه لینک های ورودی خوب و مطالب بهینه سازی شده می باشد. چنانچه سایت شما هر دو را داشته باشد، در اینصورت موتورهای جستجوگر رتبه بالاتری را به سایت شما خواهند داد.

پروتکل جدید نقشه سایت می تواند کمک کند تا شما موتورهای جستجوگر را از صفحات خود مطلع سازید. برای کسب اطلاعات بیشتر، می توانید به سایت رسمی نقشه سایت ها مراجعه نمایید.

کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با دادن لینک مجاز می باشد.
جستجو در وب سایت
جستجو
تبلیغات در وب سایت
گالری تصاویر، آلبوم عکس، با انیمیشن های بی نظیر
تالار گفتگو، گفتگوی آنلاین، ارسال ایمیل
مدیریت اخبار، مقالات، محصولات و تبلیغ ها
نرم افزارهای مدیریت محتوا، عکس ها، اخبار و غیره...
فروشگاه های آنلاین، پرداخت آنلاین، سبد خرید و تکمیل سفارش
جستجو در سایت، محتویات، صفحات و محصولات
طراحی نرم افزار های تحت وب و ویندوز
بهینه سازی برای موتورهای جستجو
طراحی تبلیغات، بروشور، کاتالوگ و محصولات
طراحی بنر، ویرایش، خلق تصاویر و افکت گذاری بر روی تصاویر
تجارت الکترونیک، و IT

طراحی وب سایت نویا سیستم


سخن روز

  • اطمینان داریم خدمات طراحی کاتالوگ و بروشور ارائه شده توسط این شرکت، همه نیازهای شما را شامل می شود و در پایان چیزی فراتر از انتظارتان خواهد بود.
    1396/1/7

bottomline
Av. Shariati, Khajenasir st. P 233, No.5 Tehran, Iran.
(98) 21-77646140