English | فارسی
menu

گوگل و تحلیل معانی پنهان

جدیدترین الگوریتم جستجوی گوگل

در تالارهای گفتگو شایعات زیادی درخصوص اینکه موتور جستجوگر گوگل اهمییت بیشتری در الگوریتم رتبه بندی اخیر خود به معانی پنهان (یا LSI) می دهد رواج یافته است.

دسته بندی معانی پنهان

دسته بندی معانی پنهان (LSI) به این معناست که موتورهای جستجوگر نظیر گوگل تلاش می کنند تا حین خواندن صفحات وب سایت ها برخی کلمات را به معنای آن مرتبط کنند. برای مثال، Paris and Hilton به جای یک شهر و نام یک هتل، به نام یک خانم مرتبط می شوند، و Tiger and Woods به گلف مرتبط می شود.

موتور جستجوگر گوگل از این مفهوم پیش از این نیز برای تعیین تبلیغ مناسب در سرویس ادسنس خود استفاده میکرده است. چنین بنظر می رسد گوگل هم اکنون از این مفهوم برای ارتقای کیفیت نتایج جستجوهایش استفاده میکند.

چنانچه قبل از کلمات کلیدی خود از ~ استفاده نمایید، گوگل به شما خواهد گفت در مورد جمله مورد نظر چه فکری می کند.

برای مثال، اگر جستجوی معنایی بر روی phone انجام دهید، گوگل نتیجه Nokia را بعنوان اولین پاسخ ارائه خواهد داد. جستجوی عادی برای phone، نتایج مختلفی را بر می گرداند. اضافه کردن ~ به عبارت مورد نظر، بنظر دستوری برای جستجوی معنایی در گوگل میباشد.

اهمییت این موضوع در فعالیت های بهینه سازی شما

اگر موتور جستجوگر گوگل از این مفهوم در الگوریتم رتبه بندی خود استفاده میکند (که احتمال آن نیز خیلی زیاد است)، پس توصیه میشود توجه خود را تنها بر روی یک کلمه کلیدی نگذارید بلکه بر مجموعه ای از کلمات کلیدی مرتبط برای بهینه سازی تمرکز نمایید.

شما باید برخی از صفحات وب سایت تان را برای کلمات کلیدی هم معنا با کلمه کلیدی اصلی خود بهینه سازی نمایید.

چنانچه با سایت های دیگر تبادل لینک دارید، اطمینان حاصل کنید که متن لینک هایتان تغییراتی از معانی مختلف کلمه کلیدیتان است.

چطور می توان اطلاعات بیشتری در خصوص LSI بدست آورد؟

چنانچه به تئوری پشت این مفهوم علاقه مند هستید، صفحات زیر میتوانند اطلاعات بیشتری را ارائه دهند:
درک معانی پنهان به موتورهای جستجوگر کمک می کند تا بفهمند صفحات سایت در چه موردی هستند. این موضوع اساسا به این معناست که شما نباید به تنها یک کلمه کلیدی برای بهینه سازی صفحات وب سایت و تبادل لینک تکیه نمایید.

صفحات سایت شما می بایست تنها بر روی یک موضوع خاص تکیه کنند درحالیکه از کلمات کلیدی مختلفی برای بیان موضوع استفاده کنند. از کلمات کلیدی هم معنا استفاده نمایید. این کار کمک خواهد کرد تا موتورهای جستجوگر نظیر گوگل موضوعات وب سایت شما را راحتر پیدا نمایند.


ویرایش جدید: این مقاله را نیز بخوانید:کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با دادن لینک مجاز می باشد.
جستجو در وب سایت
جستجو
تبلیغات در وب سایت
گالری تصاویر، آلبوم عکس، با انیمیشن های بی نظیر
تالار گفتگو، گفتگوی آنلاین، ارسال ایمیل
مدیریت اخبار، مقالات، محصولات و تبلیغ ها
نرم افزارهای مدیریت محتوا، عکس ها، اخبار و غیره...
فروشگاه های آنلاین، پرداخت آنلاین، سبد خرید و تکمیل سفارش
جستجو در سایت، محتویات، صفحات و محصولات
طراحی نرم افزار های تحت وب و ویندوز
بهینه سازی برای موتورهای جستجو
طراحی تبلیغات، بروشور، کاتالوگ و محصولات
طراحی بنر، ویرایش، خلق تصاویر و افکت گذاری بر روی تصاویر
تجارت الکترونیک، و IT

طراحی وب سایت نویا سیستم


سخن روز

  • چنانچه صاحب حرفه ای کوچک یا متوسطی می باشید و به دنبال طراحی تبلیغاتی می گردید تا محصولات خود را تبیلغ کنید و پیامتان را به گوش مشتریان تان برسانید، نویا سیستم تکونولوژی می تواند یکی از انتخاب های شما باشد. ما همه نوع خدماتی برای طراحی تبلیغاتی ارائه می دهیم. سرویس های ما تنها محدود به مجله و روزنامه نمی باشد.
    1395/12/10

bottomline
Av. Shariati, Khajenasir st. P 233, No.5 Tehran, Iran.
(98) 21-77646140