English | فارسی
menu

جریمه کردن گوگل برای متون کپی

آیا متون کپی شده بر روی رتبه شما در موتورهای جستجوگر تاثیر دارد؟

چندی پیش مقاله نوشتیم که به بحث پیرامون این مسئله می پرداخت. در آن مقاله تمرکز ما بر آگاهی از این بود که موتورهای جستجوگر براحتی می توانند بفهمند که آیا متون شما از جایی کپی برداری شده است یا نه. ولی اینکه آیا موتورهای جستجوگر جریمه ای را برای اینکار در نظر گرفته اند موضوعی می باشد که در اینجا به بحث پیرامون آن می پردازیم.

حدودا هر یک ماه یکبار، وبمسترها در تالارهای گفتگو به این موضوع می پردازند که آیا موتورهای جستجوگر متون کپی شده را جریمه می کنند؟

متون تکراری و کپی وقتی اتفاق می افتند که صفحه ای از یک سایت عینا همان مقاله را از سایت دیگر کپی کند یا آن را کمی یا خیلی زیاد تغییر دهد. چنانچه دو فروشگاه اینترنتی یک محصول را بفروشند و از سیستم فروش واحدی استفاده کنند، برخی از صفحات محصولات می توانند شبیه به مطالب کپی شده از جایی دیگر بنظر برسند.

آیا واقعا جریمه ای از سوی گوگل برای متون کپی شده وجود دارد؟

عقاید زیادی در این خصوص در تالارهای گفتگو وجود دارد ولی هیچ اثباتی وجود ندارد که موتورهای جستجوگر مطالب تکراری و کپی را جریمه می کنند.

اگر واقعا فیلتری برای متون کپی شده وجود داشت در اینصورت بسیاری از وب سایت هایی که اخبار فارس، مهر، یا ایسنا را منتشر می کنند می بایست خیلی وقت پیش از سوی موتورهای جستجوگر مورد تحریم قرار می گرفتند. برای مثال می توانید وب سایت هایی را پیدا کنید که دقیقا یک مقاله را منتشر کرده اند. همه صفحات توسط گوگل یافت شده اند.

ولی بسیاری از مردم بر این مطلب پا فشاری دارند که فیلتر متون کپی و تکراری واقعا وجود دارد.

چرا مردم فکر می کنند که واقعا جریمه ای برای متون کپی وجود دارد؟

برخی از مردم فکر می کنند که جریمه ای برای متون کپی وجود دارد چون صفحه ای که مقاله ای را نشان می دهد ممکن است پیج رنک گوگل آن 0 باشد و همان مقاله در وب سایت دیگر پیج رنک آن می تواند مثلا 5 باشد.

این صحیح نیست که همه صفحاتی که مطالب یکسانی دارند پیج رنک یکسانی نیز دارند. چنانچه وب سایتی قدیمی تر از دیگری باشد و یا تعداد لینک های ورودی بیشتری داشته باشد و یا مطالب بیشتری داشته باشد، در اینصورت احتمال آنکه پیج رنک بالاتری نسبت به وب سایت هایی که همان مقاله را ارائه می دهند داشته باشد بیشتر است.

این به معنای آن نیست که وب سایتی که رتبه پایین تری دارد جریمه شده است. معنای آن این است که وب سایت های دیگر احتمالا لینک های ورودی بالاتری دارند که باعث شده است صفحه آن وب سایت اعتبار بیشنری نزد موتورهای جستجوگر داشته باشد.

برخی افراد فکر می کنند باید حتما جریمه ای برای متون تکراری وجود داشته باشد چون دامنه های دیگری که همان مقاله را دارند معممولا در موتورهای جستجوگر یافت نمی شوند.

حقیقتا اینطور نیست و این موضوع به خاطر فیلتر مطالب کپی نمی باشد. این به خاطر مبحث canonical می باشد. گوگل به این موضوع در آخرین بروز رسانی های الگورتم های رتبه بندی خودش جواب داده است [این مقاله را ببینید - بروز رسانی پدر بزرگ: تغییرات زیاد در گوگل ].

چه جریمه ای برای متون کپی برداری شده وجود داشته باشد یا نداشته باشد، هنوز چیزی ثابت نشده است. چنانچه می خواهید رقبایتان را در نتایج حاصل از موتورهای جستجوگر کنار بزنید، اطمینان حاصل کنید که مطالب شما در وب سایت های دیگر موجود نمی باشد.

کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با دادن لینک مجاز می باشد.
جستجو در وب سایت
جستجو
تبلیغات در وب سایت
گالری تصاویر، آلبوم عکس، با انیمیشن های بی نظیر
تالار گفتگو، گفتگوی آنلاین، ارسال ایمیل
مدیریت اخبار، مقالات، محصولات و تبلیغ ها
نرم افزارهای مدیریت محتوا، عکس ها، اخبار و غیره...
فروشگاه های آنلاین، پرداخت آنلاین، سبد خرید و تکمیل سفارش
جستجو در سایت، محتویات، صفحات و محصولات
طراحی نرم افزار های تحت وب و ویندوز
بهینه سازی برای موتورهای جستجو
طراحی تبلیغات، بروشور، کاتالوگ و محصولات
طراحی بنر، ویرایش، خلق تصاویر و افکت گذاری بر روی تصاویر
تجارت الکترونیک، و IT

طراحی وب سایت نویا سیستم


سخن روز

  • شاید بتوان گفت طراحی وب سایت تنها 40% کار است. وب سایت شما پس از طراحی نیازمند تبلیغات - بهینه سازی - لینک سازی - سئو برای موتورهای جستجوگر دارد. برای جذب میلیون ها بازدید کننده و بودن در صفحه اول گوگل، وب سایت تان نیازمند بهینه سازی - تبلیغات - لینک سازی - سئو میباشد.
    1396/1/7

bottomline
Av. Shariati, Khajenasir st. P 233, No.5 Tehran, Iran.
(98) 21-77646140