English | فارسی
menu

تاریخچه وب 2.0 - قسمت دوم

  • برای خواندن قسمت اول، اینجا کلیک نمایید.

بطور خلاصه، Netscape بر روی ساخت نرم افزار، بروز رسانی آن، و توزیع آن به کاربران تمرکز کرده بود. O’Reilly، این موضوع را با گوگل مقایسه می کند، شرکتی که در آن زمان، بر روی تولید نرم افزاری تمرکز نداشت، نظیر مرورگرها، ولی در عوض بر روی ارائه سرویسهایی بر پایه داده هایی، نظیر لینک های صفحاتی که نویسندگان بین سایت ها می سازند، تمرکز داشت. گوگل از این مطالب تولید شده توسط کاربران، برای ارائه موتور جستجوی تحت وبی استفاده کرد که شهرت آن بر مبنای الگوریتم پیج رنک می باشد. برخلاف نرم افزارها، که با نسخه هایی در زمانهای خاصی بیرون داده می شوند، چنین سرویس هایی دائما در حال بروز رسانی هستند و چنین روندی، "بتای دائمی" نام دارد.

تفاوت مشابهی می تواند بین دایره المعارف آنلاین Britannica و ویکیپدیا مشاهده شود: در حالیکه Britannica به متخصصین برای نوشتن مقالات تکیه دارد، و آنها را بطور دوره ای منتشر می کند، ویکیپدیا بر روی کاربرانی با نامهایی مستعار تکیه دارد تا به سرعت و پیوسته مطالب را تولید کنند. ویکیپدیا بر مبنای متخصصین نمی باشد بلکه بر ضرب المثلی در دنیای نرم افزارهای سورس باز تکیه دارد که می گوید "هر چشم می تواند یک خطای برنامه نویسی را بگیرد" و بر پایه همین امر، آنها بطور دائم مقالاتشان را بروز می کنند. کنفرانس وب دو O’Reilly، از سال 2003، بطور پیوسته هر سال برگزار می شود و مشتاقان، شرکتهای بزرگ، و گزارشگران زیادی را بخود معطوف می کند.

در دید عموم، عبارت وب 2.0، بطور وسیعی توسط وبلاگ نویسان و روزنامه نگاران و نویسندگان مورد استفاده قرار می گیرد. در سال 2006، روزنامه تایمز، شخص سال را خود شما معرفی می کند. به این معنی که شما همان فرد مهمی هستید که از بین همه کسانیکه در تولید محتوا در شبکه های اجتماعی، وبلاگ ها، ویکی ها، و سایت های اشتراک گذاری رسانه ای، شرکت کرده اند، برگزیده شده اید. در جلد مجله، Lev Grossman توضیح می دهد که:

این داستانی در مورد جامعه و شرکت در اجتماعی است که قبلا دیده نشده بود. این داستانی است در مورد خلاصه ای از دانش در ویکیپدیا و شبکه میلیون نفری یوتیوب، و کلان شهر MySpace، است. این داستانی است از قدرت بسیار انسانهایی اندک که بخاطر هیچ، انسان های بسیاری را کمک کرده اند. آنها نه تنها دنیا را تغییر داده اند بلکه روشی را که دنیا تغییر می کند را نیز تغییر داده اند.

از آن زمان، وب 2.0، بعنوان واژه ای وارد دایره المارف ها شد. در سال 2009، موسسه ادبیات جهانی، این عبارت را یک میلیونیوم مین کلمه انگیلیسی معرفی کرد.


مقالات دیگر ما را نیز بخوانید:

کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با دادن لینک مجاز می باشد.
جستجو در وب سایت
جستجو
تبلیغات در وب سایت
گالری تصاویر، آلبوم عکس، با انیمیشن های بی نظیر
تالار گفتگو، گفتگوی آنلاین، ارسال ایمیل
مدیریت اخبار، مقالات، محصولات و تبلیغ ها
نرم افزارهای مدیریت محتوا، عکس ها، اخبار و غیره...
فروشگاه های آنلاین، پرداخت آنلاین، سبد خرید و تکمیل سفارش
جستجو در سایت، محتویات، صفحات و محصولات
طراحی نرم افزار های تحت وب و ویندوز
بهینه سازی برای موتورهای جستجو
طراحی تبلیغات، بروشور، کاتالوگ و محصولات
طراحی بنر، ویرایش، خلق تصاویر و افکت گذاری بر روی تصاویر
تجارت الکترونیک، و IT

طراحی وب سایت نویا سیستم


سخن روز

  • چنانچه تصمیم گرفته باشید تا وب سایت خود را طراحی مجدد یا بطور کامل خانه تکانی کنید، به یاد داشته باشید بینندگان وب سایت تان نیاز به پیامی بعلاوه تصویری دارند تا آنها را برای بازدید های آتی همچنان گرم نگه دارد. با طراحی مجدد و پیاده سازی این استراتژی برای طراحی مجدد وب سایت، در نهایت وب سایت جدید شما از وب سایت جاری، پیشی خواهد گرفت.
    1396/1/5

bottomline
Av. Shariati, Khajenasir st. P 233, No.5 Tehran, Iran.
(98) 21-77646140