English | فارسی
menu

چگونه یک آدرس اینترنتی به یک وب سایت اختصاص می یابد؟

بتدا باید دامنه یا domin (همان آدرس اینترنتی مورد دلخواه، بدون حروف www ) را ثبت و خریداری نمایید.

برای اینکار باید به سایت هایی که برای فروش این دامنه ها ایجاد گشته اند، مراجعه نمایید و پس از بررسی اینکه دامنه مورد دلخواه شما قبلا توسط شخص دیگری خریداری نشده، اقدام به خریداری آن نمایید. شما میتوانید امتیاز خرید دامنه را از یکسال تا 10 سال برای خود اختصاص دهید. هزینه ثبت دامین به صورت بین المللی محاسبه می شود و معمولا بین 10 تا 30 دلار آمریکا در سال است.

حالا که شما دامنه مورد نظر خود را خریداری نموده اید، وقتی در نوار بار مرورگر خود نام آدرس اینترنتی خود را تایپ می کنید، به سرور دستور میدهید که این آدرس را در وب برای من جستجو کن و صفحه آن را در مرورگر من نمایش بده و سرور هم قادر می شود تا از طریق این آدرس به مرورگر بگوید که باید بکجا رود و چه صفحه ای را باز کند.

ثبت دامین از طریق شرکت هایی صورت می گیرد که این خدمات را به کاربران ارائه میدهند. تفاوت کوچکی میان هزینه ثبت دامین از یک شرکت به یک شرکت دیگر وجود دارد که این هم به کیفیت ارائه خدمات مربوط می شود. هر دامنه، تنها به یک وب سایت اختصاص می یابد و اگر شما دامنه ای را در نظر داشته باشید، اما توسط شخص یا شرکت دیگری قبلا ثبت شده باشد، دیگر قادر به ثبت مجدد آن نیستید و باید از دامنه دیگری استفاده نمایید.

شهرت دامنه هایی که به .com ختم می شود بیشتر است و سریعتر این پسوند در ذهن باقی می ماند . برای این موضوع دلیل خاصی نمی توان آورد. باید توجه داشته باشیم دامنه هایی که .com ختم می شوند از نظر ارزش و کیفیت با دامنه های دیگر با پسوند های غیر .com تفاوتی ندارد و همانطور که اشاره شد، تنها به دلایلی نه چندان منطقی دامنه های .com از شهرت و محبوبیت بیشتری برخوردارند.

با این توصیف، دامنه های www.example.com با www.example.org یکی نیستند ، یعنی با تغییر پسوندها، آدرسها نیز تغییر میکنند و این دو آدرس متعلق بدو سایت مجزا که بصورت مجزا نیز ثبت گردیده اند، میباشد.


مقالات دیگر ما را نیز بخوانید:

کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با دادن لینک مجاز می باشد.
جستجو در وب سایت
جستجو
تبلیغات در وب سایت
گالری تصاویر، آلبوم عکس، با انیمیشن های بی نظیر
تالار گفتگو، گفتگوی آنلاین، ارسال ایمیل
مدیریت اخبار، مقالات، محصولات و تبلیغ ها
نرم افزارهای مدیریت محتوا، عکس ها، اخبار و غیره...
فروشگاه های آنلاین، پرداخت آنلاین، سبد خرید و تکمیل سفارش
جستجو در سایت، محتویات، صفحات و محصولات
طراحی نرم افزار های تحت وب و ویندوز
بهینه سازی برای موتورهای جستجو
طراحی تبلیغات، بروشور، کاتالوگ و محصولات
طراحی بنر، ویرایش، خلق تصاویر و افکت گذاری بر روی تصاویر
تجارت الکترونیک، و IT

طراحی وب سایت نویا سیستم


سخن روز

  • ارائه خدمات تالیف، گردآوری، بهینه سازی متون، به صورت گیرا، خواندنی، غیر تکراری، حرفه ای منطبق بر اصول بهینه سازی (سئو) برای موتورهای جستجوگر
    1396/1/7

bottomline
Av. Shariati, Khajenasir st. P 233, No.5 Tehran, Iran.
(98) 21-77646140