English | فارسی
menu

مشکلات ناشی از تغییرات و بروز رسانی در سایت ها

معمولا پس از طراحی و ارائه سایت به مشتری، سایت نیازمند تغییرات کوچکی می شود ولی تغییرات بزرگ و طراحی مجدد قالب، معمولا پس از طی مدت زمان خاصی انجام می شود.

تغییرات در سایت تقریبا همیشه منجر به واکنش های شدید از سوی کاربران خواهد شد. دلیل این موضوع آن است که اساسا تغییر، سبب سردرگمی کاربران خواهد شد. بعنوان مثال، لینکی که کاربران قبلا آن را همیشه در گوشه بالا سمت چپ پیدا می کردند، هم اکنون جای آن خالی است و به گوشه پایین سمت چپ رفته است. اکثر کاربران، وقتی را برای یافتن این لینک روی سایت شما صرف کرده اند تا جای جدید آن را بیابند. در این حالت کاربران، احساس خستگی، افسردگی، بی هدفی و پایین آمدن قابلیت کار با سایت را احساس می کنند و قدری زمان نیاز دارند تا به سازمان جدید سایت عادت نمایند. در سایت هایی که کاربران وقت زیادی را روزانه روی آن صرف می کنند، نظیر فیسبوک یا ویکیپدیا، کاربران معمولا حتی به تغییرات خیلی کوچک نیز به دیده مزاحمت نگاه می کنند. این موضوع می تواند با کاهش بازدیدها، کاهش ورق زنی سایت، و یا ترک زود هنگام سایت از سوی کاربران پاسخ داده شود.

در هر صورت، پس ازچند هفته، اکثر کاربران به تغییرات عادت می کنند و دیگر با آن مخالفت نخواهند کرد. بعنوان مثال، ویژگی امضا در فیسبوک و خوراک خبری، هر کدام میلیون ها شکایت را تنها لحظاتی پس از ارائه شدن آنها در پی داشت ولی کاربران امروزه، می گویند که این ویژگی، یکی از مهمترین و مطلوب ترین امکاناتی می باشد که فیسبوک به آنها داده است.

سایت های بزرگ، ممکن است این سردرگمی پس از تغییرات را با کاهش تعداد بروز رسانی ها، آزمایش قالب های جدید سایت و ارائه آن به تعداد معدودی از کاربران، توضیح بروز رسانی هایی که در حال شرف وقوع هستند و دادن آزادی به کاربران برای انتخاب پوسته های قبلی سایت، کاهش دهند. در هر صورت، درمان اساسی برای این اینگونه شکایت ها از سوی کاربران، تنها صبر کردن و زمان می باشد.


مقالات دیگر ما را نیز بخوانید:

کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با دادن لینک مجاز می باشد.
جستجو در وب سایت
جستجو
تبلیغات در وب سایت
گالری تصاویر، آلبوم عکس، با انیمیشن های بی نظیر
تالار گفتگو، گفتگوی آنلاین، ارسال ایمیل
مدیریت اخبار، مقالات، محصولات و تبلیغ ها
نرم افزارهای مدیریت محتوا، عکس ها، اخبار و غیره...
فروشگاه های آنلاین، پرداخت آنلاین، سبد خرید و تکمیل سفارش
جستجو در سایت، محتویات، صفحات و محصولات
طراحی نرم افزار های تحت وب و ویندوز
بهینه سازی برای موتورهای جستجو
طراحی تبلیغات، بروشور، کاتالوگ و محصولات
طراحی بنر، ویرایش، خلق تصاویر و افکت گذاری بر روی تصاویر
تجارت الکترونیک، و IT

طراحی وب سایت نویا سیستم


سخن روز

  • وب سایتی که از ادغام خلاقیت و کارایی ساخته شده باشد، می تواند چهره اینترنتی شما را به شدت تقویت کند. وب سایت هایی که به خوبی طراحی شده اند، می توانند فرایند دسترسی اطلاعات، آشنایی با وب سایت ، و مبادلات اینترنتی را ساده تر نمایند. این امر به نوبه خود منجر به بازگشت سریع تر هزینه مصرف شده برای طراحی و توسعه وب سایت خواهد شد.
    1396/1/7

bottomline
Av. Shariati, Khajenasir st. P 233, No.5 Tehran, Iran.
(98) 21-77646140