English | فارسی
menu

پرتال چیست؟

"پرتال" در سالهای اخیر بر سر زبانهای بسیاری از مردم و متخصصین در حوزه فناوری اطلاعات و طراحی سایت افتاده است و بحثهای زیادی را با خود بهمراه آورده است. تاریخچه پرتال به آزمایشگاه فیزیک هسته ای سرن CERN (موسسه تحقیقات مشترک و شبکه آموزشی که بطور مخخف به آن سرن گفته می شود) بر میگردد زمانیکه صفحه از سوالات و جوابهای آنها برای استفاده مشترک، تشکیل شده بود.

بطور خلاصه، پرتال، سیستمی تحت وب است که امکاناتی را نظیر سیستم ورود و خروج کاربر، ثبت نام، محیط کاربری ویژه، برای هر یک از کاربران تدارک می بیند بطوریکه هر کاربر بسته به نیازها، نوع کاربری، و تمایلات شخصی خود، محیطی تحت وب و مختص به خود را دارد. توسط این محیط کاربران می توانند به اطلاعات و سرویسهای مربوط به خود دسترسی داشته باشند.

سازمانهایی که از سیستم پرتال استفاده می کنند، پرتال سیستمی است که عملیاتی انعطاف پذیر را برای سازماندهی کاتالوگها، یا سازماندهی مجموعه ای از خدمات و اطلاعات با منابع مختلف فراهم می کند تا هر کاربر بسته به الویتهای شخصی خود، نیازها، علاقه و سرویسهای موجود، از اطلاعات و خدمات، استفاده نماید. در نتیجه، هدف اصلی از برپایی پرتال، ارائه اطلاعات و خدمات گوناگون از منابع متعدد، به روشی بهینه به کاربران است.

نکته اصلی در پرتال

"ارائه مواردی مختلف به کاربران مختلف"، ضرورت اصلی در یک پرتال است. در واقعیت، بسیار پیش از آنکه مفهوم پرتال، توسط مختصصین IT و فناوری اطلاعات مورد بررس قرار گیرد تا از نقاط قوت و تواناییها و ارزشهای آن در صنعت طراحی و توسعه سایت استفاده شود، عبارت "سیستم پرتال" بطور پیوسته ای در صنعت پزشکی و مطالعه روی آناتومی انسان، مورد استفاده قرار می گرفت تا سیستمهای مهم درون بدن انسان نشان داده شوند. این سیستمها، بطور موثری خون را از بسیاری عروق متصل به سیستم گوارشی بدن، گرفته و آن را به رگهای خونی نازک کبد می رساندند.


مقالات دیگر ما را نیز بخوانید:

کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با دادن لینک مجاز می باشد.
جستجو در وب سایت
جستجو
تبلیغات در وب سایت
گالری تصاویر، آلبوم عکس، با انیمیشن های بی نظیر
تالار گفتگو، گفتگوی آنلاین، ارسال ایمیل
مدیریت اخبار، مقالات، محصولات و تبلیغ ها
نرم افزارهای مدیریت محتوا، عکس ها، اخبار و غیره...
فروشگاه های آنلاین، پرداخت آنلاین، سبد خرید و تکمیل سفارش
جستجو در سایت، محتویات، صفحات و محصولات
طراحی نرم افزار های تحت وب و ویندوز
بهینه سازی برای موتورهای جستجو
طراحی تبلیغات، بروشور، کاتالوگ و محصولات
طراحی بنر، ویرایش، خلق تصاویر و افکت گذاری بر روی تصاویر
تجارت الکترونیک، و IT

طراحی وب سایت نویا سیستم


سخن روز

  • نویا سیستم تکنولوژی، با ارائه روشهای منحصر بفرد در اصول طراحی سایت و المانهای مورد نیاز برای طراحی یک وب سایت، به شما کمک میکند تا وب سایت مورد نظرتان را منحصر بفرد و نمونه کنید
    1396/1/7

bottomline
Av. Shariati, Khajenasir st. P 233, No.5 Tehran, Iran.
(98) 21-77646140