English | فارسی
menu

تبدیل RGB به هگزادسیمال

مقادیر RGB معمولا در محدوده بین 0 تا 255 داده می شوند. چنانچه آنها در محدوده ای اعشاری بین 0 تا 1 باشند، مقادیر آنها پیش از تبدیل، در 256 ضرب خواهد شد. این عدد بر 16 تقسیم خواهد شد (تقسیم صحیح – باقی مانده نادیده گرفته می شود) که اولین عدد از هگزادسیمال را خواهد داد (بین 0 تا F، حروف A تا F، بیانگر اعداد 10 تا 15 می باشند). باقی مانده دومین عدد هگزادسیمال را بدست خواهد داد. برای نمونه، مقداد RGB عدد 201، به 12 گروه 16 تایی تقیسیم می شود، ئذ نتیجه اولین رقم C است. باقیمانده نیز عدد 9 است که حاصل کل عدد C9 است. این پروسه، برای هر سه عدد رنگ تکرار خواهد شد.

تبدیل اعداد به مبناهای دیگر، یکی از امکانات مرسومی می باشد که ماشین حساب ها در اختیار قرار می دهند (هم ماشین حساب های دستی و هم ماشین حساب سیستم عامل شما). نرم افزارهای تحت وبی نیز وجود دارند که بطور آنلاین، این تبدیل واحدها را برای شما انجام می دهند.


مقالات دیگر ما را نیز بخوانید:

کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با دادن لینک مجاز می باشد.
جستجو در وب سایت
جستجو
تبلیغات در وب سایت
گالری تصاویر، آلبوم عکس، با انیمیشن های بی نظیر
تالار گفتگو، گفتگوی آنلاین، ارسال ایمیل
مدیریت اخبار، مقالات، محصولات و تبلیغ ها
نرم افزارهای مدیریت محتوا، عکس ها، اخبار و غیره...
فروشگاه های آنلاین، پرداخت آنلاین، سبد خرید و تکمیل سفارش
جستجو در سایت، محتویات، صفحات و محصولات
طراحی نرم افزار های تحت وب و ویندوز
بهینه سازی برای موتورهای جستجو
طراحی تبلیغات، بروشور، کاتالوگ و محصولات
طراحی بنر، ویرایش، خلق تصاویر و افکت گذاری بر روی تصاویر
تجارت الکترونیک، و IT

طراحی وب سایت نویا سیستم


سخن روز

  • برای اطمینان از اینکه کارآمد ترین پروسه در طراحی یا تولید نرم افزار واسط گرافیکی بکار رفته است، روش خاصی برای این منظور استفاده خواهیم کرد. به این ترتیب که بجای آنکه نرم افزار واسط گرافیکی مورد نیازتان را در آخر به شما تحویل دهیم، آنرا آرام آرام طراحی می کنیم و هر مرحله، نسخه بروز شده ای به شما ارائه می دهیم. با هر نسخه، بخشی خاص از نیازهای شما، به نرم افزار اضافه شده است. ضمن آنکه بسیاری از ایرادات یا اشکالات نرم افزاری، بر اساس باز خوردهایی که شما تهیه می کنید، بر طرف خواهند شد. بااین روش، سرانجام به محصول نهایی خواهیم رسید که کلیه نیازهایتان را برآورده خواهد کرد.
    1395/9/18

bottomline
Av. Shariati, Khajenasir st. P 233, No.5 Tehran, Iran.
(98) 21-77646140