English | فارسی
menu

فراوانی لینک های ارجاعی به صفحه وب

کلمات کلیدی با چگالی بالا و کدنویسی صحیح تنها راه های بهینه سازی وب سایت شما نمی باشد علاوه بر آن تا صفحه وب شما در صفحات دیگر وب لینک بشود. این کار به رباتهای جستجو ثابت می کند که شما در میان دیگر کاربران وب دارای محبوبیت هستید و مطالب وب شما برای عده ای مفید و مورد استفاده است.

سه دسته لینک وجود دارند:
  • لینک های خارجی
  • لینک های محتوایی
  • لینک های داخلی

1- لینک های خارجی

لینک های خارجی آن دسته از لینک صفحه شماست که در سایدبار وب سایت های دیگر قرار داده شده است. این لینک ها ارجاعاتی است از وب سایت های دیگر که حاکی از استفاده کاربران آن وب سایت از محتوای سایت شما بر حسب نیاز. آپشنی است از طرف مدیر آن سایت که به ویزیتورهای خود اعلام می کند: ممکن است مطالب این وب سایت نیز برای شما مفید باشد. به همین دلیل این نوع از ارجاعات به نوعی اعتبار بخشی به صفحه وب سایت شماست و از نظر رتبه بندی های موتورهای جستجو مفید می باشد.

2- لینک های محتوایی

همان لینک هایی است که در داخل یک متن و یا مقاله و نوشته، عبارتی مرتبط با موضوع صفحه وب شما، به سایت شما لینک داده می شود. برای مثال در یک لیست از تولیدی های پوشاک در تهران که مثلا در یک صفحه از سایتی وجود دارد، عبارت "تولیدی پوشاک بچگانه" به سایت شما لینک یا وصل شده است و کاربر با کلیک کردن روی این عبارت به سایت شما می رود و می تواند از محصولات شما اطلاع یابد. این نوع لینک شدن که در داخل محتوای یک صفحه از یک سایت، لینک صفحه شما وجود دارد، لینک محتوایی خوانده میشود و از مهمترین انواع لینک ها می باشد و برای موتورهای جستجو از اهمیت زیادی برخوردار است، زیرا نشاندهنده مفید بودن صفحه شما برای آن متن است.

لینک محتوایی می تواند خارجی یا داخلی باشد. یعنی این لینک در داخل متنی در سایت شما باشد یا در داخل متنی در سایت دیگر. البته پر واضح است که اگر لینک محتوایی از نوع خارجی باشد اهمیت بیشتری دارد.

3- لینک های داخلی

دسته دیگری از لینک ها، ارجاعاتی است که از صفحات داخلی وب شما به صفحات دیگر همین وب سایت، داده شده اند. مثلا در تمامی صفحات یک وب، لینک خانه یا Home وجود دارد. حال اگر وبی ، شامل 50 صفحه باشد، 50 لینک وجود دارد که به صفحه خانه همین سایت شده است و این لینک ها نیز برای موتورهای جستجو اهمیت دارد، در محاسبات ، شمارش میشوند، اما ارزششان به اندازه لینک های خارجی نیست و در میان لینک های خارجی، ارزش لینکهای محتوایی بالاتر از همه لینکها می باشد...


مقالات دیگر ما را نیز بخوانید:

کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با دادن لینک مجاز می باشد.
جستجو در وب سایت
جستجو
تبلیغات در وب سایت
گالری تصاویر، آلبوم عکس، با انیمیشن های بی نظیر
تالار گفتگو، گفتگوی آنلاین، ارسال ایمیل
مدیریت اخبار، مقالات، محصولات و تبلیغ ها
نرم افزارهای مدیریت محتوا، عکس ها، اخبار و غیره...
فروشگاه های آنلاین، پرداخت آنلاین، سبد خرید و تکمیل سفارش
جستجو در سایت، محتویات، صفحات و محصولات
طراحی نرم افزار های تحت وب و ویندوز
بهینه سازی برای موتورهای جستجو
طراحی تبلیغات، بروشور، کاتالوگ و محصولات
طراحی بنر، ویرایش، خلق تصاویر و افکت گذاری بر روی تصاویر
تجارت الکترونیک، و IT

طراحی وب سایت نویا سیستم


سخن روز

  • آیا برایتان دشوار است تا متون خود را با آنچه نیاز دارید دائما طراحی ، تطبیق و بروز رسانی کنید؟ آیا از طراحی و بروز رسانی بیشمار صفحه بر روی وب سایت خود خسته شده اید؟ چنانچه جواب شما مثبت است، شما می بایست از سرویسهای CMS یا مدیریت محتوای وب سایت بهره مند شوید.
    1396/1/7

bottomline
Av. Shariati, Khajenasir st. P 233, No.5 Tehran, Iran.
(98) 21-77646140