English | فارسی
menu

محدودیت های گوگل آنالیزور

علاوه بر نسخه جاوا اسکریپت، گوگل آنالیزور همچنین نسخه ای را برای استفاده در تلفنهای همراه دارد که معمولا ناتوان در اجرای کدهای جاوا اسکریپت هستند. نام این بسته، Google Analytics for Mobile package است که با استفاده از تکنولوژیهای سرور نظیر PHP، JSP، ASP.NET، یا Perl پیاده سازی می شود.

از جمله محدودیتهایی که گوگل آنالیزور دارد، می توان به مواردی اشاره کرد که برنامه های فیلتر کننده تبلیغات نظیر FireFox Adblock و NoScript می توانند جلوی اجرای کدهای گوگل آنالیزور را سد نمایند. این موضوع، سبب مسدود شدن نمایش ترافیک برخی از کاربران می شود که منجر به ایجاد روزنه ای در اطلاعات جمع آوره شده خواهد شد. همچنین، شبکه های مخفی نیز Tor، هویت کاربران را می توانند مخفی نگه دارند و اطلاعات جغرافیایی غلطی را به گوگل آنالیزور بفرستند.

برخی از کاربران نیز در مرورگر خود بطور پیش فرض، جلوی اجرای کدهای جاوا اسکریپت را سد می کنند. در هر صورت، این محدودیتها، بخش کوچکی را در مقایسه با مزایای بدست آمده از گوگل آنالیزور تشکیل می دهند و تنها درصد کمی از بازدیدها را تحت تاثیر خود قرار می دهند.

بزرگترین تاثیر در صحت داده های گوگل آنالیزور، وقتی حصول می شود که کاربران، کوکی های گوگل آنالیزور را پاک یا مسدود می کنند. هر کاربری می تواند کوکی ها را پاک یا مسدود کند که منجر به از دست رفتن داده های کاربران در گوگل آنالیزور خواهد شد. صاحبان سایت ها می توانند کاربران را تشویق کنند تا کوکی های خود را پاک نکنند. بعنوان مثال، توسط قرار دادن صفحه ای در سایت با عنوان: سیاست حفظ حریم خصوصی کاربران و غیره.

چنین محدودیتهایی، عملا می تواند بر تمامی ابزارهای آماری تحت وب دیگر نظیر اثر گذار باشد، جاییکه آمار بازدید کنندگان، تنها با استفاده از کدهای html، تگها و کدهای جاوا اسکریپت جمع آوری می شوند.

یکی دیگر از محدودیتهای گوگل آنالیزور برای سایت های بزرگ، استفاده از نمونه گیری در تولید بسیاری از گزارشات است. برای کاهش بار سرورها و نیز کاهش زمان پاسخ دهی سرورها، گوگل، گزارشات را در گوگل آنالیزور، به تنها 500,000 هزار نمونه تصادفی محدود کرده است در حالیکه خطا در محاسبات، تنها برای تعداد بازدید کنندگان مشخص می شود، این خطاها برای گزارشات دیگر در گوگل آنالیزور، نشان داده نمی شوند. در این شرایط هرچه داده ها به قسمت های کوچکتری تقیسم شوند، درصد خطای محاسباتی نیز بالاتر خواهد رفت.


مقالات دیگر ما را نیز بخوانید:

کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با دادن لینک مجاز می باشد.
جستجو در وب سایت
جستجو
تبلیغات در وب سایت
گالری تصاویر، آلبوم عکس، با انیمیشن های بی نظیر
تالار گفتگو، گفتگوی آنلاین، ارسال ایمیل
مدیریت اخبار، مقالات، محصولات و تبلیغ ها
نرم افزارهای مدیریت محتوا، عکس ها، اخبار و غیره...
فروشگاه های آنلاین، پرداخت آنلاین، سبد خرید و تکمیل سفارش
جستجو در سایت، محتویات، صفحات و محصولات
طراحی نرم افزار های تحت وب و ویندوز
بهینه سازی برای موتورهای جستجو
طراحی تبلیغات، بروشور، کاتالوگ و محصولات
طراحی بنر، ویرایش، خلق تصاویر و افکت گذاری بر روی تصاویر
تجارت الکترونیک، و IT

طراحی وب سایت نویا سیستم


سخن روز

  • با توجه به تجربه 12 ساله ما در خصوص برنامه نویسی و طراحی نرم افزار های تحت ویندوز، در اکثر حوزه های برنامه نویسی تحت ویندوز نظیر .Net و Windows API مهارت لازم را دارا می باشیم.
    1396/1/10

bottomline
Av. Shariati, Khajenasir st. P 233, No.5 Tehran, Iran.
(98) 21-77646140