English | فارسی
menu

تبلیغات چاپی و انواع آن

یکی از حوزه های فعالیت گرافیست ها، طراحی و چیدمان قالب هایی برای تبلیغات چاپی می باشد. طرح معرفی و بازاریابی برای محصولات و خدمات شرکت ها، از طرق مختلف صورت می گیرد. یکی از این طرق، چاپ و تکثیر آگهی ها می باشد. تبلیغات چاپی خواه جهت بازاریابی منتشر شده باشند و خواه جهت معرفی و اطلاع رسانی، شامل دو حوزه می باشد: تبلیغات چاپ شده در مطبوعات ، تبلیغات چاپ شده غیر مطبوعاتی

به آندسته از تبلیغات که برای چاپ در روزنامه ها، مجلات، فصلنامه ها، و ... طراحی می گردند، تبلیغات چاپی مطبوعاتی گفته می شود و تبلیغات چاپی غیر مطبوعاتی شامل کاتالوگ، بروشور، پوستر، کارت پستال و ست اوراق اداری و ... می باشد.

تبلیغات چاپی مطبوعاتی

همانطور که اشاره شد ، به آندسته از تبلیغات و آگهی ها که در روزنامه ها و سایر نشریات منتشر می گردد، تبلیغات چاپی مطبوعاتی گفته می شود و مخاطبان این آگهی ها، همان خوانندگان و مخاطبان آن روزنامه یا نشریه می باشند. از مزیت های چاپ آگهی در مطبوعات نسبت به سایر رسانه ها، در این می باشد که مخاطب مطبوعات با آرامش به خواندن آگهی می پردازد و مخاطب اختصاصی آن آگهی محسوب می شود و هنگام نظاره آن، تنها خود را مخاطب آن آگهی می پندارد و این احساس، تاثیر گزاری آگهی را بیشتر می نماید. روزنامه ها یکبار و با سرعت بیشتری نسبت به مجله ورق زده و خوانده می شوند و معمولا در آخر روز دور انداخته می شوند، اما مجلات ممکن است مدتها نگهداری شود و حتی در کلکسیون سایر نشریات اشخاص نگهداری شوند.

بنابراین از میان آگهی های تبلیغاتی چاپ شده در مطبوعات، آگهی های مجلات نسبت به روزنامه ها، تاثیر بیشتری دارد و به غیر دلیل ذکر شده در بالا باید اضافه کرد مخاطب مجله ممکن است بارها و بارها به صفحات قبلی باز گردد و نشریه را چندین بار ورق بزند و در هر بار تورق، آگهی شما را ببیند و به تبع آن ماندگاری آن در ذهن او بیشتر می گردد و طبق نظر جامعه شناسی، دیدن چند باره، انس و علاقه را بر می انگیزد و ممکن است در نهایت ، بازدید کننده آگهی، به مصرف کننده کالا یا خدمات شما بدل گردد.

سیاست تبلیغات اقتضا می کند که بدانید آگهی شما در چه نشریه ای، با چه نوع مخاطبانی و به چه تیراژ یا شمارگانی، چاپ و منتشر می گردد. در نظر گیری نوع مخاطب نشریه یا روزنامه و شمارگان آن، شما را در ارزیابی از آگهی و بازاریابی کالا یا خدماتتان یاری می رساند.


مقالات دیگر ما را نیز بخوانید:

کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با دادن لینک مجاز می باشد.
جستجو در وب سایت
جستجو
تبلیغات در وب سایت
گالری تصاویر، آلبوم عکس، با انیمیشن های بی نظیر
تالار گفتگو، گفتگوی آنلاین، ارسال ایمیل
مدیریت اخبار، مقالات، محصولات و تبلیغ ها
نرم افزارهای مدیریت محتوا، عکس ها، اخبار و غیره...
فروشگاه های آنلاین، پرداخت آنلاین، سبد خرید و تکمیل سفارش
جستجو در سایت، محتویات، صفحات و محصولات
طراحی نرم افزار های تحت وب و ویندوز
بهینه سازی برای موتورهای جستجو
طراحی تبلیغات، بروشور، کاتالوگ و محصولات
طراحی بنر، ویرایش، خلق تصاویر و افکت گذاری بر روی تصاویر
تجارت الکترونیک، و IT

طراحی وب سایت نویا سیستم


سخن روز

  • برای اطمینان از اینکه کارآمد ترین پروسه در طراحی یا تولید نرم افزار واسط گرافیکی بکار رفته است، روش خاصی برای این منظور استفاده خواهیم کرد. به این ترتیب که بجای آنکه نرم افزار واسط گرافیکی مورد نیازتان را در آخر به شما تحویل دهیم، آنرا آرام آرام طراحی می کنیم و هر مرحله، نسخه بروز شده ای به شما ارائه می دهیم. با هر نسخه، بخشی خاص از نیازهای شما، به نرم افزار اضافه شده است. ضمن آنکه بسیاری از ایرادات یا اشکالات نرم افزاری، بر اساس باز خوردهایی که شما تهیه می کنید، بر طرف خواهند شد. بااین روش، سرانجام به محصول نهایی خواهیم رسید که کلیه نیازهایتان را برآورده خواهد کرد.
    1395/12/6

bottomline
Av. Shariati, Khajenasir st. P 233, No.5 Tehran, Iran.
(98) 21-77646140