English | فارسی
menu

داستان

در زیر لیستی از داستان ها و داستانهای کوتاهی آمده است که توسط ما تالیف و ترجمه شده اند. استفاده از این داستان ها با ذکر منبع آن بصورت لینک، آزاد می باشد. برای ارسال داستان های خود و قرار گرفتن در این سایت، داستان های کوتاه یا بلند خود را برای ما ارسال کنید. ما داستان های شما را با ذکر نام نویسنده، در این سایت قرار خواهیم داد.

تعریف داستان

داستان به نوشته ای اطلاق می شود که شمارشگر ترتیبی از وقایع، روایت ها، یا جملاتی مرتبط با حقایق مربوط به وضعیتی مورد بحث می باشد. داستان به معنای روایت یا افسانه ای از حوادث واقعی یا خیالی می باشد. انواع مهم داستان ها بقرار زیرند:
  • داستانهای کودکانه: شکل سنتی در گویش داستان، که برای کودکان گقته می شود.
  • داستان های کوتاه: روایتی افسانه ای با حجمی کمتر از داستان های رمان گونه.
  • داستان های بلند: شامل داستانهایی کامل و بلند که می تواند وقایع مختلفی را پوشش دهد.
  • داستان های روایتی: شامل بیان وقایع بصورت کلمات، عکسها، صداها و بدیهه گویی ها می باشد.

داستان های کوتاه:

داستان کوتاه افسانه ای می باشد که معمولا بصورت نثر و اغلب در شکل روایت نوشته شده است. چنین داستان هایی اغلب بصورتی مختصر و مفید می باشند و حجم کاری کمتری را نسبت به داستان های بلند نظیر رمانها می برند (رمان های قرن بیست و بیست و یک). تعریف کوتاهی از داستانهای کوتاه غالبا بر پایه تعداد کلمات و طول نگارش بنا نهاده شده اند و حتی این تعریف از دید نویسندگان مختلف نیز، متفاوت می باشد.

از آنجاییکه داستان های کوتاه، شامل موضوعات مختلفی می باشد، طول واقعی آنها، غالبا بطور حسی توسط نویسنده آن (یا توسط نیازهای واقعی داستان و یا مسیر خلق داستان) و یا توسط نوع موضوعی که داستان برای آن نوشته شده است مشخص می شود. گاهی اوقات نیز یک موسسه یا ناشر، تعاریف و قوانین خاصی را برای داستان های کوتاه مقرر کرده است که می باید توسط نویسنده داستان لحاظ شود تا اثر وی بعنوان یک داستان کوتاه بر شمرده شود.

بسیاری از نویسندگان داستان های کوتاه، اثرشان را بعنوان ترکیبی از خلاقیت، توصیف شخصی و حس هنری خود تعریف می کنند. چنین نویسندگانی با طبقه بندی داستانهای کوتاه بر مبنای نوع آنها مخالفت می کنند و تعریف خاصی را برای تعداد کلمات یا خطوط داستان مشخص نمی کنند. آنها اینکار را خلاف آزادی نویسنده میدانند بطوریکه معتقدند نویسنده خود را مقید به تعداد سطرها و کلمات خواهد کرد. در اینحالت، تعریف داستان کوتاه، با در نظر گرفتن پروسه نوشتن، ویرایش و تایپ داستان، حتی بیشتر از پیش پیچیده خواهد شد.

داستان های روایتی

داستان های روایتی، بیانگر وقایع و حوادث اتفاق افتاده در قالب کلمات، تصاویر، و صداها می باشد و اغلب چنین داستان هایی در بصورت بدیهه گویی و نمایش می باشد. داستان یا قصه، در تمام فرهنگها، ابزاری برای تفریح و سرگرمی، آموزش، فرهنگ سازی بوده تا ارزشهای اخلاقی، نسل به نسل به جامعه تزریق شوند. المانهای حیاتی یک داستان و قصه، شامل تصاویر، شخصیتها، و هدف داستان می باشد.


کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با دادن لینک مجاز می باشد.
جستجو در وب سایت
جستجو در وب سایت
جستجو
جعبه نمایش
تبلیغات در وب سایت
گالری تصاویر، آلبوم عکس، با انیمیشن های بی نظیر
تالار گفتگو، گفتگوی آنلاین، ارسال ایمیل
مدیریت اخبار، مقالات، محصولات و تبلیغ ها
نرم افزارهای مدیریت محتوا، عکس ها، اخبار و غیره...
فروشگاه های آنلاین، پرداخت آنلاین، سبد خرید و تکمیل سفارش
جستجو در سایت، محتویات، صفحات و محصولات
طراحی نرم افزار های تحت وب و ویندوز
بهینه سازی برای موتورهای جستجو
طراحی تبلیغات، بروشور، کاتالوگ و محصولات
طراحی بنر، ویرایش، خلق تصاویر و افکت گذاری بر روی تصاویر
تجارت الکترونیک، و IT

سفارش
طراحی سایتbottomline
Av. Valiasr, Next crossed Enqelab Av. Farahani Apartment 8, Tehran, Iran.
(98) 21-66968942